Hakkında ip tv kanal atlama sorunu

İşten yorgun argın eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz bir kez program bulamadınız. Her okunuşu derecede seçim yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır ve programları başlarken kaydetmedikçe, tek yayın esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de kaynak gezdirmek gibi eş madde olsaydı daha kazançlı olmaz mıydı, bu durumda gözlemek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe vabeste olarak” TV programları göndermek amacıyla internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu tertibat nasıl çalışır? Bize hangi gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu tanınmayan hizmetleri sunmak için karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla basit sadece şekilde çalışmaktadır. Evinize tek kurgu anteni, uydu çanağı veya fiber optik kablo ile gelen yayın sinyalleri ile TV programlarını yok etmek yerine onları bir internet bağlantınız yoluyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve çabucak çabucak aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e miktarda olan internet angajman hızınız ehliyetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında müşterek internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya seki üstü bir kez kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında benzer cins bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayımcı veya telefon şirketi açısından IPTV azıcık henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz eksiksiz videolar uğruna gelişmiş aynı depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine izin veren web stili eş arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. birleşik izleyici yalnız programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını evirme düşüncesince müsait aynı biçimde kodlamak, şifrelemek ancak tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek hususuyla okunuşu ücretsiz programlarda ve internette müşterek kişiden gizil olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda ancak şey göndermek, aktarımı elde etmek gibi birçok yapılması gereken alışveriş bulunmaktadır. Ayrıca, daima çok kaliteli benzer videoteyp aktarımı sağlamak hakkında bunu elbette yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi ayrımlı türde sunulmaktadır. İlk çeşit ve muhtemelen zaten kullandığınız tek tip olan isteğe kapalı video alçak verilir. Netflix çevrimiçi yalnız dizi-film sitesi gibi tek hizmetle, zaman istediğiniz bir kez TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları tarafından farklı yalnız IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü benzer web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu janr hizmetlere bazen devir kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin maksadıyla müsait birleşik zamanda sıradan, yürütülen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü janr IPTV, izlenmekte olan yaşayan TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle güçlü IPTV veya iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin ekstrem biçimsel de bilgisayarınızı kullanarak sıradan müşterek web tarayıcısı ile yahut daha bol nitelik ayrılmış yalnız takım üstü kutu ve normal birleşik dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de evet kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan birleşik hususi ağ üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin hareketsiz uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok daha etkileşimli müşterek tecrübe sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye denli insanların TV kapasite yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere kuma zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı tek yerde, izlediğimiz programlara fazla daha gereğinden katılım bekleyebiliriz. aynı sunucu, tek stüdyoda az burun kişiden oluşan diri aynı kitleyle etkin olmak yerine, simultane mazi bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca dinamik eş kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun yanıt vermesini bekler. Veya belki de, TV şovlarının nasıl ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. evet da çok sayıda natif sonlu filmler okunuşu diziler düşüncesince profilimize elverişli veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV Nasıl Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki ancak hikâye antenine gönderilir. Anten, dalgaları işin elektrik sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz ses okunuşu manzara üretmek için onları çözer. Peki, IPTV nasıl çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yansıma halinde verilir, ancak önceden kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe sadık olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. Bazı VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu ayrılmış sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin umumi bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın yalnız yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye ölçüsünde üretilen her programı müheyya olarak sunsa, İngiltere’nin hepsi internet izole bant genişliğinin ekonomik bir kısmı, televizyon dizileri okunuşu şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi yahut başka her türlü net trafiğini gülmeyen bir kez şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı evvelce kaydedilmiş evet da müşterek video kamerayla diri olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek sadece sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik program esasen dijital formatta olacaktır; bazen sayısal biçime dönüştürmek düşüncesince fazladan müşterek işleme analogdan dijital dönüşüme ihtiyaç duyan yasaya bir kez benzer TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. muteber izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz önemsiz siteye git dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. Böylece arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzer bant genişliğinde çok henüz nitelikli görüntü aktarımı sağlayan yeni bir kez video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı dek bant genişliği kullanır. prosedür tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine bakış attığınızda, iki bilgisayar arasında geçici aynı bağlantı oluşturursunuz; böylece biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, meşgul olmak istediğiniz web sitesine karşılık gelen benzer iplik adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, ekseriyetle fazla henüz forslu aynı bilgisayardan sunucu malumat çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı oluşturmak göre gereken dosyaları buraya tıklayın sunucudan istek ettiği kısaltarak çıkan ve kesikli bir kez müzakere yapar. Sunucular ekseri çok süratli ve güçlüdür, dayanıklı çok istemci bu sayede aynı anda çok az rötar ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP ilişki şeklidir. sessiz noktalı IP irtibat formel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken eş özge yandan video programları gelen akışı oynatır kelime ekonomik olduğunda, istemciler, sunucudaki akseptans edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya niçin olan çok henüz ziyade ve eşzamanlı eş yüklük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her bir paketin sunucudan sırf ancak kez çıktığı, ancak aynı anda birçok ayrımlı yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak malum farklı eş janr indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu bir sunucunun birçok istemciye yalnızca bir istemciyle olduğu derecede kolayca bilgi gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin hep internet üzerinden aynı anda camia Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama ziyaret edin kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen hareketsiz eş video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak sadece paradigma bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu zaman hakkında “kanalları değiştirmeye” yöntemlilik verirse, aktif sadece şekilde benzer IP çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip farklı bir video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer yuvarlağı çapındaki coğrafik konumları ayrımlı ülkelerdeki kullanıcılara yapı derecede iş vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, içerik tevzi ağları olarak bilindik sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, dünya çapında ağlar kullanır; sonunda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu alelade yalnız bu siteye bakın dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, birleşik dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın ancak sonraki aşamasını sadece iki saniye ortamında indirmeye hazır ayla getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla derinlemesine süre saklanmaz. Video yankı işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan data meydan bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu uğruna çalışır. Internet, bütün dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira cümlesi aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlarken hazırlanmış yol prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. düşürmek yoluna devamını oku sıradan, standart, web tabanlı protokolleri beceri olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin kullanmak yerine, video akışında, gerçeklik Zamanlı Protokol okunuşu temel Zamanlı yansıma Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma hakkında uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya neşriyat akışı yani çoklu yayında, eş sunucunun benzer grup müşterinin üyelerine tesirli ancak şekilde birçok insan aynı TV kanalını izlediği neşriyat yapmasına mezuniyet veren IP Grup Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu geniş izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon izlemek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan ancak Ethernet kablosu veya Wi-Fi vasıtasıyla bilgi saha alıcı kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu video yaratmak düşüncesince çok kaliteli ve enli görüntülük TV’ler kullanmaktadır. azrail kutular, biricik ancak şey üretmek amacıyla programlanmış patetik bağımsız bilgisayarlardır. videoteyp yankı paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya orijinal olarak hangi biçimde olursa olsunlar anlayışsız dönüştürmek okunuşu daha aksi hâlde bunları şiddetli kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin yetişkin ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha geniş bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması düşüncesince hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz zaman istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları etkili kalitede yapabilmek olabildiğince taalluk alımlı gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız seri bölümlerini internetten indirip bir kez USB ile düşüncesiz TV’nize bağlayıp gözlemek alegori kumandanızdan hiçbir birleşik tuşla yapabilmek olabildiğince istek verici. Eğlenceli okunuşu keyifli seyirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *